Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

„Pamięci tych, którzy odeszli”

Miesiąc listopad to czas pamięci i zadumy o Tych, co odeszli. Udajemy się wówczas na cmentarze, aby w chwili ciszy przywołać wspomnienia o naszych bliskich, znajomych, których nie ma już wśród nas. Podtrzymując tradycję, młodzież Szkolnego Koła Wolontariatu „ Pomocna dłoń”  odwiedziła grodkowski cmentarz,  a wyjście to poprzedziły rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych oraz odpowiedniego zachowania się na cmentarzu.

joomplu:3750joomplu:3748

Na cmentarzu Wolontariusze posprzątali groby, zapalili znicze i złożyli kwiaty.  W ciszy i powadze oddali cześć wszystkim zmarłym.

joomplu:3749

Pamiętajmy - życie jest tylko jedno, więc szanujmy się nawzajem i okazujmy sobie miłość i zrozumienie.

 

                                                                                                              Wolontariusze

Spotkanie z Niemenem

28.05.2019 roku grupa Wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu „POMOCNA DŁOŃ”, działającego w naszej placówki, przygotowała Poranek Artystyczny  pt. „ Spotkanie z Niemenem”. 

joomplu:3585

Uczniowie w ciszy i skupieniu oglądali przedstawienie słowno-muzyczne, podczas którego poznali wiele ciekawych i interesujących faktów z życia tego wybitnego artysty.  Mieli także możliwość oglądnięcia ciekawych zdjęć z różnych etapów życia Czesława Niemena oraz posłuchania ponadczasowych utworów.

joomplu:3586

joomplu:3587joomplu:3588

joomplu:3589

 

Spotkania takie stwarzają uczniom warunki do odkrycia w sobie wrażliwości, do kształtowania pozytywnych cech osobowości, do miłego i radosnego spędzenia czasu wolnego w towarzystwie rówieśników. Wolontariusze natomiast mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, kształtowania głosu oraz prezentowania własnego talentu na uroczystościach szkolnych.

                                                  Agata Gadzińska

BEZPIECZNE FERIE 2018

Dnia 12.01.2018r. została przeprowadzona w naszej placówce akcja mająca na celu przypomnienie uczniom jak bezpiecznie ale aktywnie spędzić zimowe ferie. Wolontariusze naszej szkoły zainicjowali scenki, w których pokazali młodszym oraz starszym kolegom co zrobić aby uratować komuś życie, zatamować krwotok z nosa, pomóc osobie poparzonej oraz osobie, która dostała ataku padaczki.

joomplu:2589joomplu:2600

Dzięki praktycznym zajęciom, każdy uczestnik mógł przypomnieć i nauczyć  się podstawowych form udzielania pomocy. W akcji wziął także udział policjant-asp.szt. Marek Wyka, który przeprowadził prelekcję.

joomplu:2592

joomplu:2591

Zostało przypomniane jak należy prawidłowo  zachować się podczas przejścia przez jezdnię, w jakich miejsca nie należy się ślizgać, jak zachowywać się gdy jesteśmy sami w domu oraz zwrócono uwagę na negatywne skutki korzystania z używek.

joomplu:2593joomplu:2594

joomplu:2595joomplu:2596

 

joomplu:2597joomplu:2608

Cała akcja zakończyła się podsumowaniem osiągnięć uczniów.

 

                                                                                                   Organizatorzy

Wyjście do żłobka

Dnia 6 grudnia 2017r. Wolontariusze naszej szkoły wybrali się do Żłobka aby sprawić radość tym najmłodszym. Wszystkie dzieci z niecierpliwością i podekscytowaniem oczekiwały Świętego Mikołaja.

joomplu:2572

Gdy drzwi sali otworzyły się w progu stanął długo wyczekiwany Mikołaj, który przywitał się ze wszystkimi dziećmi i opowiedział skąd przybył. Następnie przedstawił swoich pomocników czyli aniołki oraz niesfornego diabełka. Aby sprawić dzieciom radość Mikołaj wraz z pomocnikami zaśpiewał przygotowaną piosenkę oraz wręczył dzieciom smakołyki i zestaw bajek do czytania. Każde dziecko w tym dniu mogło poczuć się wyjątkowe.

 joomplu:2570joomplu:2571

Jednak nasz Święty Mikołaj tak się rozśpiewał, że wraz z melodią zawędrował do Dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Zaśpiewał i złożył życzenia bożonarodzeniowe.

joomplu:2573joomplu:2574

Pani Dyrektor z radością przywitała naszych przebranych Wolontariuszy i poczęstowała ich słodyczami.

Wolontariat

„ Dzień Czerwonej Czapki”

Dnia 6 grudnia 2017r. Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariuszami naszej szkoły zorganizowali „ Dzień Czerwonej Czapki”.

joomplu:2560joomplu:2561

Z pomocą młodzieży Liceum Ogólnokształcącego przeszli po wszystkich klasach oceniając najlepiej ubranych uczniów danej klasy. W tak wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który wraz ze sobą przyniósł wór pełen smakołyków.

joomplu:2562joomplu:2563

 

joomplu:2564

Najlepiej ubranymi uczniami okazali się uczniowie klasy II-III gimnazjum. GRATULUJEMY!!!

 

SU, Wolontariat

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
29 Września 2020
Imieniny obchodzą
Dadźbog, Franciszek, Michalina
Do końca roku zostało 94 dni.
Zodiak: Waga

Licznik odwiedzin

311402
DzisiajDzisiaj151
WczorajWczoraj170
W tym miesiącu W tym miesiącu 5575
ŁącznieŁącznie311402
Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy, Twoje IP:3.234.250.24